hlavicka_vebove_stranky_se_zobrazenim_dospelich_psu_a_stenat


baner_maly_a_vrh.gif
baner_maly_b_vrh„A“ vrh

otec: Art ze Starého dvora

nar. 24.6.2001
Tituly: CAJC, CAC, 2xr.CAC, V 1 a V2 na mezinárodní výstavě ve švýcarském St.Gallenu, V1 klubová výstava na Slovensku
DKK 0/0
Zkoušky: ZOP, ZPU-1

Datum krytí: 14.8.2004

15.10. 2004 se nám narodilo 7 krásných štěňátek – 3 plavé slečny, 2 plaví a 2 znakatí pejsci. Porod byl bez problémů a Sandy by si v podstatě asi se vším i beze mě věděla rady.

Jméno

Pohlaví

Tetovací číslo

Barva srsti

Art

pes

3658

černá se znaky

Arko

pes

3659

černá se znaky

Astor

pes

3660

plavá

Aron

pes

3661

plavá

Ambra

fena

3662

plavá

Airin

fena

3663

plavá

Anetta

fena

3664

plavá

stenata   pri kojeni   14 dni   spici stenata 

     

airin   ambra   anetta   arko   art a aron   

               Airin                                 Ambra                                Anetta                                    Arko                            Art a Aron

astor

       Astor

Postupně jsme všem štěňátkům našli nové páníčky, se kterými jsme v kontaktu a zdá se, že všichni se mají dobře a noví majitelé mají ze svých mazlíčků radost, což  nás samozřejmě také moc těší!

Další fotky přidáme časem a také přídáme odkazy na větší formáty vložených fotek.

  


„B“ vrh

otec: Kody Plavý vítr

Datum narození: 22.9.2002
DKK: 0/0
Výstavy: šampion ČR, 7x CAC, Res.CACIB, CACIB, BOB
Zkoušky: ZPU1, ZZO, ZM, BH, FPr1, IPO1, ZVV1
Bon.kód: 5/2a/B4/AA - I.třída chovnosti

Krytí se uskutečnilo 1.3.2006 

sandy_kody

5.5.06
1.5. 2006 se nám narodilo 10 štěňátek v tomto složení - 5 plavých pejsků, 2 plavé  a 3 černoznakaté fenky. Porod trval téměř 12 hodin a tentokrát dal Sandy dost zabrat. Bohužel nevyšla všechna lůžka, takže Sandynka musela dostat už 2 injekce na podporu děložních stahů a léčí se i antibiotiky. Není zatím v pořádku, ale štěňátkům se naštěstí daří dobře. Přibírají na váze, i když pomalu, a my se těšíme, až na nás otevřou očíčka :-)

9.5.06
Sandynce se konečně od neděle daří podstatně lépe, takže největší starost máme snad za sebou. Ale protože miminka málo přibírala na váze, začali jsme jí s kojením trochu pomáhat a dokrmujeme je z lahve. V krabici už leží ve vrstvách a hezky jim tmavnou čumáčky :-). Máme několik zájemců, kteří si vybrali jména, takže postupně už dáváme dohromady seznam jmen na žádost o tetovací značky. Brzy přidáme další aktuální fotky.

Stene pije z lahve       Hovawart pozoruje dokrmovani        Stenata 9 dni      stenata  

12.5.06
Štěníci už pomalu otvírají očíčka a občas se jim povede i něco podobného chůzi :-))) Sandy už je úplně fit, kromě toho, že s chutí žere, si zase pěkně hlídá svojí zahradu. Vojtíšek by se nejradši ke štěňátkům nastěhoval  (viz. fotky).

   stenata      stenata      stenata

15.5.06
Dneska je štěňátkům 14 dní, takže jsme je poprvé odčervili (mimochodem pasta jim teda vůbec nechutnala a umí se už docela statečně bránit, ale zatím jsme je přeprali :-). Už mají skoro úlpně otevřená očíčka. Předevčírem jsme je nechali na chvíli vyvenčit (když bylo tak hezky) a trochu jim trvalo, než se s novým terénem seznámili (viz fotka), ale zanedlouho všichni spokojeně usnuli jako doma. Už jsme také definitivně uzavřeli seznam jmen a tak tu máme naší smečku v tomto složení: dámy - Bessie, Bessy, Brena, Britta a Bára, pánové Barnie, Boney, Brix, Bruck a Bad. 6 štěňátek už je zamluvených, na své nové páníčky čeká ještě 1 čz fenka a 3 plaví pejsci.

stenata zahrada   stenata 14 dni   stenata a sandy


21.5.06
Škoda, že nemáme víc času, protože pozorovat tu naší smečku je lepší než kino - ať už spokojeně spinkají nebo se "kočkujou" :-) Začínáme je zvykat na to, že se brzy přestěhují do ohrady na zahradě, takže když je hezky, jsou už venku. Dneska jsem taky poprvé vyzkoušela dát jím mlíčko do misek, ale spíš se v něm vykoupali a pak se vzájemně olizovali.... Ale chce to jen cvik a myslím, že se to brzy naučí. Jeden z nezadaných plavých pejsků taky našel svého nového páníčka.

stenata venku    stenata venku   kluci se stenaty   stenata   stene spi

25.5.2006  
Včera našla další 2 štěňátka své nové domovy (mimochodem k jednomu, které poputuje na Slovensko se přidalo další, které půjde ještě mnohem dál, a to až do Slovinska!), takže pro případné zájemce - už je volný jen poslední plavý pejsek!

29.5.2006
Dneska dostala štěňátka poprvé namočené granule a moc jim chutnaly.

stenatka    stenata    stenata    stenata

2.6.2006
Všechna štěňátka už jsou zadaná a je nám líto, že nemůžeme uspokojit všechny zájemce (tip: v chovatelské stanici Šlovický vrch ze Šlovic u Plzně očekávají každým dnem narození štěňátek - info web: www.slovickyvrch.unas.cz).
Našim štěňátkům se daří dobře, přibývají na váze, mají za sebou další odčervení a rostou nám doslova před očima. Posuďte sami:    


bad   bara   Barnie   Bessie
                                  Bad                                               Bára                                        Barnie                                    Bessie


Bessy   Boney   brena   britta  
                                    Bessy                                    Boney                                    Brena                                     Britta

Brix   bruck
                                                                                Brix                                          Bruck

6.6.2006
Přidáváme další fotky té naší smečky:

stenata   stenata   stenata   na vaze   pece

13.6.2006
P O Z O R!! Dnes se nám uvolnil jeden plavý pejsek (Brix), protože původní noví majitelé si ho nakonec z rodinných důvodů nemohou vzít.

16.6.2006
Brix stále ještě nemá nového páníčka a přitom je to veliký fešák. Posuďte sami:
brix

A protože k odběru budou štěňátka již příští týden, neváhejte a ozvěte se, pokud máte o Brixe zájem!

27.6.2006
Brix má už od soboty nový domov, stejně jako 7 jeho sourozenců, se kterými jsme se už museli rozloučit. Doma nám zůstala Bára, kterou si noví majitelé odvezou v neděli 2.7., a Bruck, který tu na nás počká až do našeho návratu z dovolené, kam zítra odlétáme. Péči o poslední 2 štěňátka převezmou za nás na 11 dnů rodiče a my už se těšíme, čím nás Bruck po našem návratu překvapí (a jistě i svého nového páníčka). Pak určitě také přidáme spoustu fotek, které jsme vyfotili, ale bohužel bylo málo času na umístění na web......

23.7.2006
Tak z dovolené už jsme zpátky a užíváme si dál krásné letní počasí :-). Doma už je s námi zase jen naše Sandy a pravda je, že se nám občas po štěňátkách a všem tom pozdvižení kolem nich docela stýská a tak nás moc potěší každá zpráva nebo fotka od nových majitelů, která nám přijde. Odchod všech štěňátek zvládla Sandy statečně a s Bessienkou už se několikrát viděly (Bessie nám totiž zůstala v Plzenci a v rodině - těší se z ní neteř).
Nejprve aspoň několik fotek z období cca 7 týdnů stáří:
stenata 1   štěňata   stenata   stenata   stenata   stenata   stenata  stenata  

Věříme, že jsme všem štěňátkům našli ty nejlepší majitele, a zde přikládáme fotky udělané většinou před jejich odjezdem od nás, u Bessie a Britty už v novém domově.
barnie   boney   brix   bruck   bad
                 Barnie                              Boney (alias Bono)             Brix (alias Benjamin)                Bruck                                Bad

bessie   bessy   brena   britta   bara
                        Bessie                            Bessy                            Brena                                Britta                                    Bára
zpět_na_úvodní_stránku

Document made with Nvu